![CEA0CE91CEA3CEA7CE91CE9BCE99CE9DCE9720CEA3CEA5CE9DCE91CEA5CE9BCE99CE91202024.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/04/CEA0CE91CEA3CEA7CE91CE9BCE99CE9DCE9720CEA3CEA5CE9DCE91CEA5CE9BCE99CE91202024.jpg?resize=696%2C365&ssl=1)
ΔΤ Οι σπουδαστές του Δημοτικού Ωδείου Βέροιας, των τάξεων μέσης και ανωτέρας θα παρουσιάσουν έργα λόγιας κλασικής και ρομαντικής εποχής ενώ η νεανική χορωδία του ΔΩΒ θρησκευτικούς ύμνους. Μια μουσική λυρική ενατένιση σε μελωδίες των συνθετών Handel, H. Purcell , F. Chopin, A. Vivaldi, J. Brahms, M.C. Tedesco.
Την μουσική διδασκαλία των σπουδαστών έχουν οι καθηγητές Πόπη Φιρτινίδου (πιάνο), Θανάσης Ρεπάνης (πιάνο), Γιάννης – Στέφανος Βλάχος (βιολί), Δαμιανός Καϊλόγλου (βιολοντσέλο), Νάντια Τζήμα (πιάνο), Δήμητρα Ζησέκα (χορωδία), Βαλεντίνη Φωκά (πιάνο), Ιβάν Ναβροζίδης (κλαρινέτο), Βαλάντης Κυριακίδης (σαξόφωνο) Πέτρος Ρίστας (κιθάρα) .
Μεγάλη Δευτέρα 29 Απριλίου 2024, στις 8:00 μ.μ.
Αντωνειάδειος Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.
Πληροφορίες για τα εκπαιδευτικά τμήματα και τις εκδηλώσεις της ΚΕΠΑ Δήμου Βέροιας, στο τ.2331078100, www.veriaculture.gr.