![1712157589_sinantisitzamtzis020424.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/04/1712157589_sinantisitzamtzis020424.jpg?resize=696%2C399&ssl=1)
Δ.Τ. Η Διαπεριφερειακή και Διαδημοτική συνεργασία για την ανάπτυξη του Ορεινού Όγκου Ημαθίας – Πέλλας , με επίκεντρο την προγραμματική συμφωνία για την μελέτη και κατασκευή του δρόμου Έδεσσας – Άνω Γραμματικό – Κουτσούφλιανη – 3-5 Πηγάδια, ήταν η σημαντικότερη είδηση της συνάντησης που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τρίτης 2 Απριλίου , στο γραφείο του Αντιπεριφερειάρχη Πέλλας κ. Ιορδάνη Τζαμτζή.
Παρόντες ήταν επίσης , ο δήμαρχος Έδεσσας κ. Ιωάννης Τσεπκεντζής, συνεργάτης του. Αντιπεριφερειάρχη Πέλλας, , ο Αντιπεριφερειάρχης Ημαθίας κ. Κώστας Καλαϊτζίδης, ο δήμαρχος του Δήμου Ηρωικής Πόλεως Νάουσας κ. Νίκος Κουτσογιάννης ο αναπληρωτής δήμαρχος και αντιδήμαρχος Διοικητικών, Οικονομικών, Καινοτομίας, Ανάπτυξης και Αξιοποίησης Δημοτικής Περιουσίας κ. Θεόδωρος Δολδούρης και ο επιστημονικός συνεργάτης του Δήμου Νάουσας κ. Λάζαρος Τσαβδαρίδης.