![vorgiazidis](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/09/vorgiazidis.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Δήλωση Δημάρχου Βέροιας, Κωνσταντίνου Χ. Βοργιαζίδη, με αφορμή την εγκατάσταση των πρώτων προσφύγων στο Στρατόπεδο «Αρματωλού Κόκκινου» στην Τοπική Κοινότητα Αγίας Βαρβάρας του Δήμου Βέροιας:
«Καταδικάζουμε απερίφραστα τις ενέργειες μιας ισχνής μειοψηφίας που δεν εκφράζει το δημοκρατικό κόσμο της Βέροιας ο οποίος γνωρίζει πολύ καλά από προσφυγιά.
Δε θα επιτρέψουμε ομάδες ακροδεξιών να εκμεταλλευτούν τις όποιες ανησυχίες των κατοίκων της περιοχής».