![PoseidonasStolesGynaikes2015-16](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2016/01/PoseidonasStolesGynaikes2015-16.jpg?resize=696%2C361&ssl=1)
Παίζοντας με τη φωτιά τα κορίτσια του Ποσειδώνα Βέροιας κατέβαλαν σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, την αξιόμαχη ομάδα του Ηρακλή Ιωαννίνων με 1-3 σετ. Τα κορίτσια της Βέροιας μπήκαν σχεδόν αδιάφορα στο παιχνίδι, έχασαν το πρώτο σετ, αλλά ύστερα συνήλθαν και κατέκτησαν μια δύσκολη νίκη, πολύ κρίσιμη για την κατηγορία. Τα σετ 25-21, 24-26, 16-25 και 24-26.
Από τις νικήτριες ιδιαίτερα διακρίθηκαν όμως οι Γρηγοριάδου Αρχοντή, Κυριακίδου Γιώτα, Τσαουσοπούλου Ξένια και Γαλλίκα Σοφία.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: (ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ) Τσιούχα Χρυσάνθη, Μοσχά Παναγιώτα, Κυριακίδου Γιώτα, Γαλλίκα Σοφία, Τσιάμη Φρειδερίκη , Κυριαζάκη Λίλα, Γρηγοριάδου Αρχοντή(libero), Τσαουσοπούλου Ξένια Ντακοπούλου Χρυσούλα, Βενετικίδου Αγάπη, Μόσχου Σουλτάνα, Τσιλίκα Ειρήνη