![mathimatika](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/10/mathimatika.jpg?resize=696%2C523&ssl=1)
Το Παράρτημα Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας βραβεύει τους μαθητές, που διακρίθηκαν στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς «Θαλής», «Ευκλείδης», «Αρχιμήδης», «Υπατία» και «Καραθεοδωρή», την Κυριακή 29 Μαρτίου 2015 και ώρα 11:00 πμ στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών Δήμου Βέροιας.
Κεντρικός ομιλητής της τελετής βράβευσης είναι ο κ. Ανδρέας Πούλος, Σχολικός Σύμβουλος Ανατολικής Θεσσαλονίκης και μέλος της Διοικούσας Επιτροπής του Παραρτήματος Κεντρικής Μακεδονίας της Ε.Μ.Ε. Η ομιλία του αναφέρεται στα «Κρυμμένα μαθηματικά σε καθημερινά αντικείμενα».