![emporikos](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/05/emporikos2-e1417006330627.jpg?resize=696%2C495&ssl=1)
Ικανοποιητική έκρινε η νέα πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας την κίνηση στα εμπορικά καταστήματα της πόλης το ΣαββατοΚύριακο 20 και 21 Δεκεμβρίου όπου και την Κυριακή (21/12) τα καταστήματα παρέμεινα ανοιχτά έως και τις 5 η ώρα το απόγευμα.
Η πρόεδρος κ.Αθηνά Πλιάτσικα -Τσιπουρίδου ανέφερε χαρακτηριστικά πως “Η κίνηση το διήμερο ήταν καλή έως και ικανοποιητική, ωστόσο προσδοκούμε γα καλύτερα τις επόμενες μέρες, καθώς ο περισσότερος κόσμος πρόκειται να πληρωθεί αυτές τις μέρες. Συνεπώς οψόμεθα”.
Να σημειωθεί πως τα εμπορικά καταστήματα θα παραμείνουν ανοιχτά και την επόμενη Κυριακή 28/12 , σύμφωνα και με ανακοίνωση του Εμπορικού Συλλόγου από τις 11:00 έως τις 16:00.