![ladi](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/11/ladi.jpg?resize=566%2C370&ssl=1)
Συνέλεξε προ ημερών τις ελιές των δέντρων που βρίσκονται στο πάρκο της ομώνυμης πλατείας Ελιάς, ο δήμος Βέροιας. Εθελοντές εργάτες συνέλεξαν τους καρπού, τους οποίους έστειλε σε ελαιοτριβείο στην Κουλούρα. Το λάδι που παράχθηκε θα δοθεί σε υποδομές του δήμου Βέροιας.
Ο Δήμος Βέροιας ευχαριστεί θερμά το ελαιοτριβείο του κ. Νταμπώση Ιωάννη στην Κουλούρα Ημαθίας για τη δωρεάν παραγωγή ελαιολάδου από τις ελιές της φετινής συγκομιδής του δήμου.