![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/05/ΒΙΒΛΙΟΘ.11.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη της Βέροιας το απόγευμα της 20ης Μαΐου πραγματοποιήθηκε ημερίδα με θέμα: ενδοοικογενειακή βία και κοινωνικές παρεμβάσεις. Την ημερίδα οργάνωσε το Κέντρο Συμβουλευτικής Υποστήριξης Κακοποιημένων γυναικών του Δήμου Βέροιας σε συνεργασία με τις διευθύνσεις Α-Βάθμιας και Β- Βάθμιας εκπαίδευσης.
Συμμετείχαν επίσης ο σύλλογος κοινωνικής παρέμβασης Έρασμος και ο σύλλογος Πρωτοβουλία Για το Παιδί. Σκοπός της ημερίδας αποτέλεσε η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των εκπαιδευτικών και των πολιτών της Βέροιας σχετικά με θέματα γυναικείας και παιδικής κακοποίησης.