![neanides_fil](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/04/neanides_fil.jpg?resize=696%2C381&ssl=1)
Στην Αθήνα θα ταξιδέψει το Σαββατοκύριακο η ομάδα χάντμπολ Νεάνιδων του Φιλίππου, ώστε να συμμετάσχει στην ημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Νέας Ιωνίας.
Ο Φίλιππος είναι στον δεύτερο όμιλο, μαζί με Ο.Φ. Ν. Ιωνίας, Α.Ο. Προσοτσάνης και Α.Ο. Αντισφαίριση Καστοριάς. Στην τελική φάση προκρίνονται οι πρώτες δύο ομάδες.
Το τεχνικό δίδυμο, Τάσος Πρωτογέρης και ο Γιώργος Γιούπης θα έχουν μαζί τους 20 αθλήτριες, οι οποίες είναι οι εξής:
Τσολουζίδου, Κοτζαχρήστου, Ιωακειμίδου, Παπαφώτη, Τσαγκερά, Συνόδου, Καλμουκίδου, Ζουμπουλίδου, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Αναστασίου, Νάτσο, Κωστοπούλου, Σιαφαρίκα, Μαυρομάτη, Οσλανίτου, Τσαουσίδου, Μπαρμπαρούση, Παπαδοπούλου, Ντόβα