![papastamkos](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/02/papastamkos.jpg?resize=696%2C435&ssl=1)
Έναν χρόνο περίπου μετά το αιφνίδιο πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισεστο Στρασβούργο,ο Βεροιώτης Ευρωβουλευτή της ΝΔ και αντιπρόεδρος της Ευρωβουλής Γιώργος Παπαστάμκος, επιστρέφει στην πατρίδα του, την Ελλάδα για αποθεραπεία.
Συγκεκριμένα, η αποθεραπεία του είχε ξεκινήσει αρχικά στο Στρασβούργο, ενώ τους τελευταίους δέκα μήνες στις Βρυξέλλες. Ύστερα από ένα χρόνο οι θεράποντες ιατροί του κ.Παπαστάμκου έκριναν, ότι ο Ευρωβουλευτής μπορεί πλέον να επιστρέψει στην Ελλάδα, όπου θα συνεχιστεί η αποθεραπεία του σε εξειδικευμένο ιατρικό κέντρο.