![naousa_sxol](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/02/naousa_sxol.jpg?resize=696%2C446&ssl=1)
Από το Σάββατο 8 Φεβρουαρίου, δόθηκαν δωρεάν για στάθμευση οχημάτων τα προαύλια του 1ου-2ου Δημοτικού Σχολείου. Σκοπός του μέτρου, το οποίο και εφέτος εφαρμόζει ο Δήμος Νάουσας κάθε Σάββατο τις ώρες από 8:30 έως 14:30, είναι η διευκόλυνση των καταναλωτών που κινούνται στο Εμπορικό Κέντρο και τη Λαϊκή Αγορά για τις αγορές τους, αλλά και η αποσυμφόρηση κεντρικών οδών από την αυξημένη κίνηση και στάθμευση οχημάτων