![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2014/01/sxoleio.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Ανηφορίζοντας επί της οδού Πυθαγόρα παρατηρήσαμε την εξής εικόνα. Θέση στάθμευσης για ΑμΕΑ δίπλα ακριβώς από την είσοδο για το σχολείο. Προ μερικών ετών ο Δήμος Βέροιας αποφάσισε να αντιμετωπίσει το πρόβλημα της παράνομης στάθμευσης τοποθετώντας κολονάκια. Μάλλον το παράκανε εδώ και θα πρέπει να μετακινήσει τη θέση στάθμευσης για ΑμΕΑ ή θα πρέπει να ξηλώσει τα κολονάκια. Η συγκεκριμένη οδός έχει ιδιαίτερη κίνηση ειδικά τις πρωινές ώρες λόγω λειτουργίας του σχολικού συγκροτήματος.