![Φωτογραφία κινητοποίησης](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2013/12/-cf-86-cf-89-cf-84-ce-bf-ce-b3-cf-81-ce-b1-cf-86-ce-af-ce-b1--ce-ba-ce-b9-ce-bd-ce-b7-cf-84-ce-bf-cf-80-ce-bf-ce-af-ce-b7-cf-83-ce-b7-cf-82.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Από το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας ανακοινώθηκε ότι “Με την καθολική συμμετοχή των συναδέλφων στην 3ωρη στάση εργασίας και στην παράσταση διαμαρτυρίας σήμερα Δευτέρα 2/12/2013 ματαιώθηκε προγραμματισμένο σεμινάριο «επιμόρφωσης» για την αυτοαξιολόγηση για τις προϊσταμένες της περιοχής Αλεξάνδρειας.
Το συγκεκριμένο σεμινάριο είναι το τρίτο στη σειρά που ματαιώνεται (ματαιώθηκαν αντίστοιχα σεμινάρια για τους Δ/ντές των Δημοτικών σχολείων σε Βέροια και Αλεξάνδρεια) από τα σεμινάρια που επιχειρήθηκαν να πραγματοποιηθούν την τελευταία εβδομάδα.
Η συμμετοχή των συναδέλφων ήταν μαζική και δείχνει την αγωνιστική διάθεση και ετοιμότητα του κλάδου”.