![pae_verria1](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2013/07/pae_verria1.jpg?resize=540%2C459&ssl=1)
Η ΠΑΕ Βέροια ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας για τον Σαββατιάτικο εκτός έδρας αγώνα της πρεμιέρας του πρωταθλήματος (17/8) με αντίπαλο τον Πλατανιά.
Η αποστολή της «Βασίλισσας» στα Χανιά αποτελείται από τους:
Αναστασόπουλο, Καντιμοίρη, Αποστολόπουλο, Τζημογιάννη, Ορέστες, Μπάρμπα, Σεντεμέντε, Αμαραντίδη, Τραπ, Όστοϊτς, Βεργώνη, Καλτσά, Μπεν Μοχάμετ, Παυλίδη, Πλαβούκο, Μπαργκάν, Σεγούντο Ρίος, Μρντάκοβιτς, Μάνο… όχι όμως και από τους τιμωρημένους Γεωργιάδη, Γκιγιέρμο και τον τραυματία Ντα Κόστα.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει 7:15μ.μ.