![ipovrixia-skopovoli-2013](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2013/02/ipovrixia-skopovoli-2013.jpg?resize=472%2C387&ssl=1)
Ο Ν.Α.Σ.Η. πρωτοπορεί διοργανώνοντας το πρωτάθλημα υποβρύχιας σκοποβολής για πρώτη φορά στην περιοχή μας.
Σαράντα (40) αθλητές συλλόγων απ’ όλη την Ελλάδα (Κατερίνη, Βόλος, Λάρισα, Πύργος Ηλείας, Αθήνα, Σύρος, Ξάνθη, Καβάλα και ο νεοσύστατος σύλλογος Αστακός Αιτωλοακαρνανίας) δίνουν το παρών στο 2ο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Υποβρύχιας Σκοποβολής που θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο «Ναυτίλος» την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου στις 10:30 π.μ.
Οι απονομές στους νικητές θα γίνουν στις 15:30 μ.μ.
Όσοι θα ήθελαν να γνωρίσουν από κοντά το άθλημα καλούνται να τιμήσουν με την παρουσία τους αυτούς τους αγώνες.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.