![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-dT4FTfYulBI/TwXhIDR0IeI/AAAAAAAAEiY/fisA7ln5ExQ/s200/fwta+veria+2011.jpg?resize=200%2C148)
Αν ο καιρός το επιτρέψει, θα γίνει κανονικά η πομπή από τον Άγιο Αντώνιο Βέροιας προς τον Τριπόταμο, πίσω από τη ΔΕΗ, στο σημείο που παραδοσιακά γίνεται ο καθαγιασμός των Υδάτων και η ρήψη του Σταυρού, όπως αντίστοιχα στη Νάουσα, στα νερά της Αράπιτσας, στο άλσος του Αγίου Νικολάου.
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-m0_9i6LakMs/TwXiJ7dWmOI/AAAAAAAAEik/SZL17DW10LA/s200/esperinwn+theofaneiwn+2012.jpg?resize=200%2C152)
Όπως είθισται την τελευταία δεκαετία, στο τέλος του Εσπερινού ο Μητροπολίτης χειροθέτησε Αναγνώστη τον νεαρό Πέτρο Παπαγεωργίου, ο οποίος χρόνια διακονεί στο Άγιο Βήμα, ενώ μετά το τέλος της ακολουθίας, κόπηκε η βασιλόπιτα για τα στελέχη και συνεργάτες της ενορίας των Αγίων Αναργύρων.
Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα