Συγκροτήθηκε σε «σώμα» το Νέο εκλεγμένο Δ.Σ. του «Συλλόγου Βλάχων Βέροιας» που προέκυψε από τις εκλογές που έγιναν στα γραφεία του Συλλόγου, την Κυριακή 11/12/2011.
Η σύνθεση του νέου Δ.Σ. έχει ως εξής:
Πρόεδρος : Τσίρης Γεώργιος
Α΄ Αντιπρόεδρος: Τζίμας Αδάμος
Β΄ Αντιπρόεδρος: Πίσκος Δημήτριος
Γενικός Γραμματέας: Τούσικος Αντώνιος
Ειδικός Γραμματέας: Βέρρου Κορνηλία
Ταμίας: Μιχαηλίδης Νικόλαος
Υπεύθυνη Γυναικών: Σιαμίκου Αθηνά
Μέλη: Μέλιος Κωνσταντίνος
Μπάμιαντζη Κατερίνα.
Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα