Αν το νέο Έτος ήταν λουλούδι,
μακάρι το άρωμά του να διαλύσει
κάθε τι άσχημο από την ατμόσφαιρα της ζωής μας
και να μας την πλημμυρίσει
μ’ αυτό που επιθυμεί και ονειρεύεται ο καθένας μας.
Με τις θερμότερες ευχές μας για τη νέα χρονιά
κάθε τι άσχημο από την ατμόσφαιρα της ζωής μας
και να μας την πλημμυρίσει
μ’ αυτό που επιθυμεί και ονειρεύεται ο καθένας μας.
Με τις θερμότερες ευχές μας για τη νέα χρονιά
Ευχές από τον Λάζαρο Τσαβδαρίδη
Στη γέννηση του νέου χρόνου, μόνη ελπίδα της πατρίδας μας, η ενεργοποίηση φωτισμένων ανθρώπων. Δυο χιλιάδες δώδεκα ευχές και από μένα λοιπόν για οικονομική ανασύνταξη, πνευματική ανάταση και ηθική τελείωση. Η Ελλάδα μας, η Ημαθία μας με δίφωτο φάρο Ορθοδοξία και Ελληνισμό, θα ξεπεράσουν τις δυσκολίες σύντομα. Χρόνια πολλά σε όλους τους Ημαθιώτες.
Λάζαρος Τσαβδαρίδης
Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα