![dimotiko-girokomeio_larisas](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2011/12/dimotiko-girokomeio_larisas.jpg?resize=600%2C360&ssl=1)
Μια γιαγιά χάρισε ζωή στο Γηροκομείο της Λάρισας, το οποίο κινδύνευε με λουκέτο. Η 80χρονη γυναίκα κληροδότησε στο ίδρυμα το ποσό των 2 εκατομμυρίων ευρώ σε κατάθεση στο Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο,
αλλά και τριάντα περίπου διαμερίσματα. Δωρήτρια είναι η Χαρίκλεια Χριστοδούλου – Τράντου, που πέθανε τον περασμένο Μάρτιο σε ηλικία 80 περίπου ετών.
Η ίδια είχε κληρονομήσει τον αδελφό της Γιώργο Χριστοδούλου – Τράντο, ο οποίος είχε φύγει από την ζωή πριν από δύο χρόνια, αλλά και έναν ακόμη αδελφό τους που είχε πεθάνει προ ετών, παλιοί Λαρισαίοι εργολάβοι.