Μπουτάρης Ιωάννης – δήμαρχος Θεσσαλονίκης (151)
Κοιμήσης Απόστολος – δήμαρχος Αμφιλοχίας (150)
Κουράκης Ιωάννης – δήμαρχος Ηρακλείου Κρήτης (139)
Τσιαντής Δημήτριος – δήμαρχος Λίμνης Πλαστήρα (119)
Λυμπέρης Ιωάννης – δήμαρχος Ήλιδας (113)
Πετρίδης Γεώργιος – δήμαρχος Κομοτηνής (109)
Καλλίρης Κωνσταντίνος – δήμαρχος Ζωγράφου (89)
Παπαγγέλης Νικόλαος – δήμαρχος Λεβαδέων (84)
Καρύδας Απόστολος – δήμαρχος Σιντικής (82)
Ουσουλτζόγλου – Γεωργιάδη Χαρίκλεια – δήμαρχος Βέροιας (78)
Μαλούτας Λάζαρος – δήμαρχος Κοζάνης (77)
Δανιηλίδης Συμεών – δήμαρχος Νεάπολης –Συκεών (68)
Λύτρας Ιωάννης – δημοτικός σύμβουλος Ξηρομέρου (118)
Καλογερόπουλος Δημήτριος – δημοτικός σύμβουλος Αιγιαλείας (113)
Θεοδωρακόπουλος Ιωάννης – δημοτικός σύμβουλος Λυκόβρυσης – Πεύκης (85)
Με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, η κα. Ουσουλτζόγλου έκανε την παρακάτω δήλωση: «Η εκλογή μου στο Δ.Σ της Κ.Ε.Δ.Ε. αποτελεί ξεχωριστή τιμή για μένα αλλά και την πόλη της Βέροιας. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους συναδέλφους που με τίμησαν με τη ψήφο και την εμπιστοσύνη τους και να τους διαβεβαιώσω ότι θα εργαστώ σκληρά ώστε σε συνεργασία με τους υπόλοιπους εκλεγέντες να διασφαλίσουμε ένα καλύτερο μέλλον για την τοπική αυτοδιοίκηση και τις τοπικές κοινωνίες.
Στη δύσκολη αυτή χρονική συγκυρία για τη χώρα μας, η τοπική αυτοδιοίκηση μπορεί να λειτουργήσει ως μοχλός ανάπτυξης και καινοτομίας, δημιουργώντας ιδανικές συνθήκες για την επάνοδο των τοπικών κοινωνιών σε τροχιά ευημερίας και προς αυτή την κατεύθυνση οφείλουμε να κινηθούμε.
Τέλος, θα ήθελα να διαβεβαιώσω τους συμπολίτες μου ότι, μέσω του συνδικαλιστικού οργάνου των δήμων, θα κάνω ότι είναι δυνατό για την ανάδειξη, την προώθηση και την επίλυση των ιδιαίτερων προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο Δήμος Βέροιας και οι άλλοι δήμοι της Ημαθίας».