Να λοιπόν ποιες ειδήσεις ήταν πρωταπριλιάτικες (με χρονολογική σειρά):
Μακάρι να ήταν αλήθεια, αλλά αν και τα λεφτά υπάρχουν, το έργο κόλλησε… Ωστόσο, σύντομα αναμένεται να ξεκινήσουν οι εργασίες
Ό,τι πρόσφερε – πρόσφερε ο Μιχάλης Σουμελίδης, για την επόμενη διετία (τουλάχιστον) δεν θα προσφέρει τίποτα από θέση αντιδημάρχου.
Όσο για το ΔΗΠΕΘΕ και τον Γιώργο Κάκαρη, τα καταφέρνει μια χαρά και αγωνίζεται καθημερινά για την συνέχιση της λειτουργίας του
Ούτε άραβες, ούτε σεΐχηδες, ούτε… χανούμισσες θα δούμε στην “Εληά”… Ωστόσο, η εφημερίδα έκανε ένα έξυπνο λογοπαίγνιο με τον μοναδικό που κατέθεσε πρόταση για την ενοικίασή της, τον κ. Αράβα.
Αν και θα είχαν κάθε λόγο και πολύ πιθανόν να βγουν στους δρόμους τις επόμενες ημέρες, η παραπάνω είδηση ήταν η πιο αληθοφανής, επειδή ακριβώς θα μπορούσε – χωρίς να προκαλέσει έκπληξη – να ισχύει.
Αλλά, όπως σχολίασε σε μήνυμα αναγνώστης μας, “μήπως έμεινε κανένας αγρότης για να βγεί στο δρόμο με τι χρήματα να βάλουν πετρέλαιο στα τρακτέρ για να κλείσουν την Κουλούρα, αφού είναι απλήρωτοι ακόμα για τα περσινά ροδάκινα;”.
Καλό Μήνα!