Με την παρουσία πολλών στελεχών του συνδυασμού “Νέος Δήμος – Νέα Αρχή”, που διεκδίκησε το Δήμο Βέροιας κατά τις τελευταίες δημοτικές εκλογές, με επικεφαλής τον Λάζαρο Τσαβδαρίδη, πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή το απόγευμα η κοπή της Πίτας του συνδυασμού, στο ξενοδοχείο “Αιγές Μέλαθρον”, στη Βέροια.
Πριν την έναρξη της εκδήλωσης, ο Λάζαρος Τσαβδαρίδης υποδεχόταν στην είσοδο του ξενοδοχείου όλα τα στελέχη και τις οικογένειές τους, με τους οποίους είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει.
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-BbUWWV9eLMQ/TWGA0l-QkmI/AAAAAAAABbY/PefRHGRR4tw/s320/tsavdaridis+pita+2011+%25281%2529.jpg?resize=320%2C213)
Ακολούθως, ο Λάζαρος Τσαβδαρίδης έκοψε την Πίτα, αφιερώνοντας τα κομμάτια στην Παναγία, τον Δήμο Βέροιας, τον Συνδυασμό, τους 5 πρώην Δήμους που ενώθηκαν με τη Βέροια και το πολιτικό του γραφείο.
Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα