![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/_gi34DXBhOVg/TQh9bEzEzBI/AAAAAAAAAuk/0brYw5NWCLE/s200/pezogefira_veria.jpg?resize=196%2C200)
Σε διόρθωση του δαπέδου της πεζογέφυρας της οδού Θερμοπυλών της Βέροιας θα προχωρήσει σήμερα η Τεχνική Υπηρεσίας της – πλέον – Περιφέρειας, αφού όπως διαπιστώθηκε, υπήρξε λανθασμένη τοποθέτηση με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλη ολισθηρότητα. Έτσι, το ξύλινο δάπεδο που τοποθετήθηκε κατά μήκος της γέφυρας, θα μπει κάθετα, ώστε να αυξηθεί η πρόσφυση των παπουτσιών.
Ήδη από την περασμένη Δευτέρα η πεζογέφυρα παρέμεινε κλειστή, χθες άνοιξε λόγω της διεξαγωγής της λαϊκής και σήμερα, αν όλα πάνε καλά, πρόκειται να αρχίσουν οι διορθωτικές εργασίες.
Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα