![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/_gi34DXBhOVg/TOl7nfUo-OI/AAAAAAAAAhA/iLTCfgFh6CY/s200/dimokratiki_symmaxia.jpg?resize=200%2C141)
“Αγαπητές Κυρίες,
Γνωρίζοντας την ευαισθησία και την αγάπης σας για το Περιβάλλον, την Πολιτική και τη Βέροια, έχουμε να σας προτείνουμε τα εξής:
Σήμερα, μια εξ υμών, η κα Μπακογιάννη, παρουσίασε το έμβλημα του συνδυασμού της, που είναι μια Ελιά.
Θεωρούμε, λοιπόν, πως άρμοζε τέλεια ο συνδυασμός “Δημοκρατική Συμμαχία” που φέρει ως έμβλημα την Ελιά, να στεγάσει την έδρα της στη Βέροια, στην ομώνυμη περιοχή και συγκεκριμένα στο δημοτικό αναψυκτήριο “Εληά”.
Έτσι, αφενός μεν εσείς κα Μπακογιάννη θα προβείτε σε μία πράξη που θα έχει και συμβολικό χαρακτήρα (βρίθει ελιών η περιοχή και το όνομα της περιοχής είναι γνωστό πανελληνίως), αλλά θα λύσετε και ένα σημαντικό θέμα του δήμου Βέροιας που αφορά τον ενοικιαστή του χώρου (τον περασμένο Οκτώβριο ξενοικιάστηκε η επιχείρηση) και εσείς κα Ουσουλτζόγλου, θα συντελέστε με την κίνησή σας αυτή τόσο στην διαφήμιση της πόλης σε όλη την Ελλάδα (θα έρχονται στελέχη του κόμματος από όλη την Ελλάδα, τα κανάλια θα στήνουν συνεργεία έξω από τα γραφεία κλπ), αλλά θα διώξετε και από πάνω σας το θέμα της ενοικίασης (για να μην τα ακούτε και από τον κ. Σκουμπόπουλο).
Προτείνουμε να σκεφτείτε σοβαρά την πρότασή μας και παρακαλούμε να μας ενημερώσετε σχετικά.